אם אתה עדיין לא כל כך בטוח שאתה רוצה לפתוח בלוג ברשת – במאמר זה אני אנסה להפיג את החששות שלך ולמנות 7 סיבות טובות למה כדאי לך להתחיל לכתוב בלוג ברשת.

למה לפתוח בלוג ?אבל לפני הכל, הנה כמה נתונים מעניינים על בלוגים בארה"ב :

 1.  77% מהגולשים באינטרנט קוראים בלוגים על בסיס קבוע או מזדמן.
 2. 81% מהרוכשים בארה"ב סומכים על תוכן, ביקורות ועזרה אשר מופיע בבלוגים.
 3. 61% מהרוכשים בארה"ב ביצעו רכישה באינטרנט בעקבות המלצה חיובית שהופיע בבלוג.
 4. 57% מהחברות אשר מפעילות בלוג עסקי, גייסו לפחות לקוח אחד מפעילות זו.
 5. 23% מהזמן שמושקע באינטרנט, מוקדש לרשתות חברתיות ובלוגים.
 6. כ – 50% מאוכלוסיית הבלוגרים משתייכת לבני 20-35.

לפי הנתונים הנ"ל, ניתן לראות שלבלוגרים יש לא מעט השפעה על חיינו 🙂

למה כדאי לך לפתוח בלוג ברשת ?

 1. לפתוח בלוג זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבת – אם אתה יודע לכתוב מיילים או פוסטים ב- Facebook, אני בטוח שתוכל לפתוח בלוג באמצעות המדריך שמוצג בעמוד הבית. פתיחת בלוג בוורדפרס ( WordPress) מאפשרת לך לעשות כל פעולה שתרצה מבלי לדעת HTML, CSS או שפות תכנות אחרות.
 2. תחביב – הבלוגים המצליחים ביותר, התחילו בתור תחביב ולא כדרך להרוויח כסף באינטרנט (למרות שגם בזה, לפי דעתי אין כל פסול). כל תחביב יכול להפוך לבלוג מצליח, אשר מאות או אלפי אנשים שואבים ממנו השראה מידי יום – זה לא משנה אם זה בלוג אוכל, אופנה או אפילו על משחקי פוקר 🙂
 3.  שיתוף ועזרה לזולת – כתיבת בלוג מאפשרת לך לשתף את הידע שלך עם אנשים אחרים, להפוך לגורם מלמד אשר מעניק ידע לזולת. זה לא משנה אם את כותבת בלוג אישי על אמהות או בלוג עסקי על תוכניות עסקיות – כל בלוג עוזר לאנשים שקוראים אותו !
 4. תקשורת בין אישית – באמצעות הבלוג תוכל להפוך לאדם טוב יותר, לתקשר עם בעלי בלוגים או אתרים בנישה שלך.
 5. מיתוג אישי – הקמה וניהול של בלוג היא דרך מצויינת למיתוג אישי ברשת. במידה ותתמיד בכתיבת הבלוג, תוכל להפוך לאוטוריטה בתחום העיסוק שלך וכמה הצעות עבודה או ייעוץ תוכל לקבל בזכותו.
 6. גידול עסקי – בלוג עסקי הוא כלי שיווקי שיכול להניב תוצאות מדהימות מבחינת החזר על השקעה (ROI). בדרך כלל, בלוגים עסקיים מציגים את הלך הרוח בחברה, סיפורי ההצלחה, מקרי בוחן, אסטרטגיות פעילות וחדשות רלוונטיות לתחום פעילות החברה. לדוגמא, Accountancy רואי חשבון מפעילים בלוג עסקי בנושא הנהלת חשבונות, מיסוי וייעוץ.
 7. הכנסה נוספת – יוקר המחייה בישראל משפיע על חיינו מידי יום, כתיבת בלוג ברשת יכולה לספק לך הכנסה נוספת (ולעיתים, להחליף ולעבור גם את ההכנסה הקיימת שלך) באמצעות מודעות גוגל אדסנס, באנרים, קישורי טקסט וערוצים שיווקים אחרים.

אין ספק שבאמצעות פתיחת, כתיבת וניהול בלוג אפשר להשיג הרבה מאוד דברים באינטרנט ומחוצה לו. אם אתה רוצה לפתוח בלוג ולא יודע איך עושים זאת, גם לעמוד הבית וקרא את המדריך המפורט שכתבתי בנושא.

אם יש לך שאלות, הערות או תהיות בנושא, שתף אותנו בתגובות למאמר בחלק התחתון של עמוד זה. זה גם הזמן לשתף את המאמר, פרגן ב – Facebook או ב – Google+- תודה 🙂 !