המציאות מראה כי רוב הגולשים באינטרנט מעדיפים לצרוך מידע ולא לתרום בחזרה מידע כלשהו. עובדה זו נכונה גם בבלוגים בהם רוב הגולשים לא מגיבים להודעות בבלוג. אחוז המגיבים בבלוגים הוא בדרך כלל פחות מאחוז מכלל הקוראים.

במידה ובחרת להשתמש במערכת וורדפרס בעברית ישנן 5 פלאגינים אשר יכולים לעזור לך להגדיל את כמות התגובות בבלוג שלך, הנה הם :

 1. פלאגין Subscribe to Comments – לטעמי, אחד הפלאגינים החשובים ביותר שצריך לבוא כברירת מחדל עם כל התקנת וורדפרס.
  הפאלגין מאפשר למגיבים שלך לסמן תיבת סימון ולהתעדכן בעתיד על תגובות חדשות לקטע ששלחת. חוץ מזה שהפלאגין מאפשר לך לצבור תגובות רבות הוא גם שימושי מאוד למגיב אשר רוצה לפתח שיחה כלשהי.
 2. פלאגין Link Love – השימוש העיקרי בפלאגין הזה הוא בהסרת אלמנט ה – Nofollow לכל המגיבים שהגיבו לפחות 10 פעמים בבלוג שלך ( ניתן לקבוע מספר אחר ).
  בצורה זו, תגובה חד פעמית לא תזכה את המגיבים שלך בקישור חד-כיווני מהבלוג שלך, הם יצטרכו להתאמץ בשביל להשיג אותו. יתכן מאוד, שמבקרים שבאו לשם יצירת קישור לאתרם, ישארו ויגיבו גם בעתיד הרחוק לקטעים שלך.
 3. פלאגין Show Top Commentators – פאלגין זה מאפשר לך להציג את רשימת הקוראים שהגיבו הכי הרבה בבלוג שלך. התצוגה כוללת שם פרטי + קישור לאתרם ( בצירוף או ללא תג NoFollow ) ומספר התגובות שניתן על ידי כל אחד מהם.
  באפשרותך לבצע איפוס של הנתונים מידי תקופה ( שעה, יום, חודש או שנה ). ניתן לאפס את הנתונים ולתת למגיבים שלך תמריץ לחזור להגיב לתכנים שלך.
 4. פלאגין Comment Relish – פלאגין זה שולח הודעת דואר אלקטרוני אשר מודה למגיבים שלך בפעם הראשונה שהם מגיבים. במידה ותנסח הודעה מתאימה לשני המינים, תוכל להגדיל את אמון, רצון והמוטיבציה של המגיבים החדשים לחזור ולהגיב בבלוג שלך.
 5. פלאגין Brians Threaded Comments – הפלאגין מאפשר לגולשים שלך להגיב אחד לשני, כך שמתקבלת צורה עצית ( בדומה לפורומים של תפוז). פלאגין זה רלוונטי בעיקר לבלוגים אשר מכילים תגובות רבות מאוד ( לטעמי, מעל 25 ). בבלוגים שוממים הפלאגין הנ"ל, יחדד זאת יותר ולכן לא מומלץ להתקין אותו בבלוגים כאלה.