קידום הבלוג שלך במנועי חיפוש באינטרנט עם דגש על מנוע החיפוש גוגל באופן שוטף הוא אחד מהפעולות החשובות, העיקריות והבסיסיות שניתן לעשות על מנת לספק לבלוג שלך תנועת גולשים קבועה וממוקדת.

טיפים לקידום בלוגים באינטרנט

הנה 5 טיפים לקידום בלוגים באינטרנט, אשר יעזרו לך למקם קטעים שונים שלך במקומות גבוהים במנועי החיפוש השונים :

 1. השתמש בביטוי המפתח העיקרי שלך בתג ה – Title של העמוד הראשי שלך.עליך לוודא כי נושא הבלוג מופיע בתגית ה – Title ובכותרות H1-6 בעמוד הראשי של הבלוג שלך. מנועי החיפוש באינטרנט נותנים דגש רב לתוכן שמופיע באיזורים אלה.
 2. בכל עמוד השתמש בעד 3 ביטוי מפתח שונים ובביטוי מפתח משלימים להם. 

  עליך לוודא כי אינך מנסה לקדם יותר מ – 3 ביטוי מפתח בעמוד. בנוסף, השתמש בביטויים משלימים.לדוגמא, במידה ואני מעוניין לכתוב על ספגטי. אני אשלב מילים כמו : ספגטי בולונז, עגבניות, מרגרינה, כדורי בשר, פסטה, מקרוני, אטריות,איטליה וכדומה. בעמוד אשר דן בספגטי סביר להניח שיתוארו המרכיבים שלו, אופן ההכנה או מקור המאכל.

  בכל מקרה, אל תנסה לבצע אופטימיזציית יתר. עליך לכתוב בצורה ברורה, מושכת וקריאה – בסופו של דבר, המשתמש הוא הלקוח שלך ולא מנוע החיפוש.

 3. וודא כי הבלוג שלך נסרק בצורה מלאה, ייחודית וקלה על ידי עכבישי החיפוש. 

  וודא כי הבלוג שלך מצליח להסרק בצורה מלאה על ידי עכבישי החיפוש של מנועי החיפוש השונים. ניתן לעשות זאת ב – 2 דרכים :

  • הדרך הראשונה היא על ידי שימוש בפקודה Site בכל אחד ממנועי החיפוש. למשל, הפקודה site:https://www.blogim.org.il תציג לך את העמודים שנסרקו באתר זה.
  • הדרך השניה היא על ידי שימוש בסרגלי כלים של מנועי החיפוש. הסרגל הפופולרי ביותר הוא של גוגל, במידה והעמוד נסרק הוא יוצג בעת חיפוש מטמון שלו ( ניתן גם לראות את תאריך הסריקה האחרון ).
 4. מקם קישורים לעמודים פנימיים בבלוג שלך המכילים טקסט ב – Anchor. 

  במידה ועליך לדון בנושאים שכבר הצגת לקוראים שלך, השתמש בקישורים פנימיים אשר מכילים את מילות המפתח ב – Anchor של הקישור.קישורים פנימיים יתנו לך "דחיפה" קלה בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש הגדולים.

 5. נסה לקבל קישורים נכנסים לבלוג שלך מבלוגים או אתרים אחרים באינטרנט. 

  נסה לגרום לכמה שיותר בעלי בלוגים, אתרים או פורומים לקשר לעמוד הראשי או לעמודים הפנימיים של הבלוג שלך.מבלי להכנס לניתוחי איכות קישורים, ההנחה הבסיסית אומרת שככל שיהיו לך יותר קישורים אשר מפנים אליך כך המיקומים שלך במנועי החיפוש יהיו גבוהים יותר.

  קישורים נכנסים יזומים לבלוג ניתן להשיג ב- 3 צורות עיקריות :

  • החלפות קישורים יזומות עם בעלי בלוגים, אתרים או פורומים.
  • רישומים לאינדקסים ממוקדים, כלליים או בתשלום.
  • קישור לקטעים בבלוגים אחרים באמצעות טראקבק שישמש קישור אליך.

לסיכום, במידה ותתמיד בקידום הבלוג שלך, אתה בהחלט "עלול" למצוא אותו יום אחד במקום הראשון במנוע החיפוש האהוב עליך.

טיפים נוספים על קידום אתרים במנועי חיפוש ניתן למצוא בבלוג קידום אתרים שנכתב על ידי Signup, בבלוג תוכל לקרוא חדשות קידום אתרים, טיפים, מאמרים ומידע רב בנושא.