אם אתה בלוגר מתחיל, יש לך עוד הרבה ללמוד 🙂
הנה, 5 טיפים שיעשו לך את החיים הרבה יותר קלים בהמשך הדרך…

1. כתוב בלוג על נושאים שמעניינים אותך

כתיבה של בלוג על נושאים שמעניינים אותך תגרום לך לכתוב את הבלוג לאורך זמן, רמת הכתיבה וההתמקדות תהיה גבוהה והרווחים שתוכל לייצר מהבלוג שלך יהיו גבוהים הרבה יותר. כמובן, שיש יוצאים מן הכלל.

עם זאת, השיטה הטובה ביותר היא לשאול את עצמך, האם אתה מוכן לכתוב את הבלוג גם בחינם. אם התשובה היא כן, מצאת את הנושא שלך !

2. רכוש חבילת אחסון ודומיין ייעודי לבלוג שלך

למרות שזה בהחלט מפתה לפתוח בלוג על גבי מערכת בלוגים חינמית כדוגמת ישראבלוג, תפוז, סלונה או בלוגר, במידה והבלוג שלך יצבור תאוצה ונוכחות באינטרנט המעבר לבלוג עצמאי יהיה בעייתי ( ולעיתים אף לא כדאי ) במקצת. לאחר שצברת עשרות קישורים נכנסים לבלוג שלך, דירוגים גבוהים במנועי החיפוש ואף דירוגי PR, Technorati – Alexa תצטרך להתחיל מחדש.

במידה ותרצה לפתוח בלוג עצמאי לחלוטין, אתה תצטרך לרכוש 2 דברים :

  1. חבילת אחסון אתרים– באפשרותך לרכוש חבילות אחסון בחו"ל, אשר זולות משמעותית מהחבילות בארץ. ההמלצה שלי היא לעבוד חברת iPage , חברה בינלאומית אשר מאחסנת על גבי שרתי האחסון שלה יותר ממיליון לקוחות. במידה ואתה רוצה לקרוא עוד המלצות, אתרים כמו Webhosts ביקורות אחסון אתרים  או OnFree מדריך אחסון אתרים למתחילים מספקים סקירות וביקורות על מבחר גדול של ספקי אחסון בחו"ל.
  2. רישום דומיין ישראל/בינלאומי – רישום דומיין ישראלי נעשה על ידי איגוד האינטרנט הישראלי ( ISOC ) או דרך ספקי המשנה שלו ( למשל, Webgate או Sweethome).  במידה ומדובר בדומיין עולמי, לרוב תוכל לקבל אותו לגמרי בחינם בעת הזמנת חבילת אחסון בחו"ל.

3. שמור על תדירות עדכון קבוע גבוהה

בלוג שאינו מתעדכן הוא בלוג מת. אם אתה לא מסוגל להתחייב לבלוג שלך, אז חבל להתחיל – זה יגמר ברע.

נכתב רבות על נושא עדכניות הבלוג במאמר האם אפשר להתקיים מפרובלוגינג ?.

4. למד את הקוראים שלך

בלוגינג היא תקשורת דו כיוונית, בינך לבין הקוראים שלך – ולהיפך. אתה לא יכול להתקיים ללא קוראים (האמת שאתה יכול – אבל מה זה עוזר לך ?! 🙂 ) והקוראים לא יכולים להתקיים ללא חומר מעניין, ממוקד ומועיל לקריאה.

בלוג יוצר קשרים בינך לבין הקוראים או הבלוגים המתחרים בנישה שלך. התפקיד שלך הוא לבנות קשרים כלשהם עם הקוראים והמתחרים שלך.

5. שלב מספר ערוצי רווח בבלוג שלך

סביר להניח שב – 90% מהבלוגים שמציגים פרסומות תמצא אך ורק מודעות גוגל אדסנס – אך מדוע לא להתבסס על ערוצי פרסום רווחיים יותר ?!. לא משנה באיזה נושא הבלוג שלך עוסק, אני מוכן להתחייב לך שלאורך זמן תוכל להרוויח הרבה יותר מתוכניות שותפים משתלמות.

בלוגים בישראל יכולים להציג לפחות 3-4 מודלים שונים להפקת רווחים מהבלוג שלך. המפתח לשילוב הפרסומות טמון בחווית המשתמש. במידה ותצליח לשלב כמות גדולה של פרסומות תוך שמירה על הנושא, מצאת את הנוסחה המנצחת.