מערכת וורדפרס (WordPress) מאפשרת התקנה מהירה של פלאגינים (תוספים) מתוך מערכת הניהול אשר משפרים בצורה ניכרת את היכולות הבסיסיות של המערכת.

במאמר זה אציג 5 פלאגינים (תוספים) שיעזרו לך לקדם את הבלוג בגוגל בצורה מהירה, קלה ופשוטה יחסית.

5 פלאגינים שיעזרו לך לקדם בלוג וורדפרס בגוגל

לעיתים קרובות, העבודה על הבלוג לא מסתיימת כאשר מסיימים לבנות אותו – להיפך, פעמים רבות, העבודה בשלב זה רק מתחילה. בלוגרים מצליחים אשר זוכים לפופולריות רבה, מתייחסים לא רק לתוכן הבלוג אלא גם לתהליכי קידום אתרים בגוגל אשר מבטיחים כי הבלוג יוצג לכמה שיותר גולשים בגוגל.

בשביל לבצע אופטימיזציה לקוד של הבלוג, אין צורך ללמוד SEO ובהחלט ניתן להשתמש בפלאגינים (תוספים) אשר חוסכים את העבודה. בין הפלאגינים המומלצים ביותר לשיפור האופטימיזציה הבסיסית של וורדפרס (WordPress) ניתן למצוא:

  • Yoast SEO – הפלאגין של Yoast SEO הוא ללא ספק אחד הפלאגינים הפופולריים, הנפוצים והמובילים בתחום זה. הפלאגין של Yoast SEO מאפשר להגדיר כותרות Titles, ליצור מפת XML ולבצע אופטימיזציה לעמודי הבלוג בצורה פרטנית.
  •  Broken Link Checker – קישורים שבורים יכולים להשפיע בצורה שלילית על דירוג הבלוג שלך. שימוש בפלאגין של Broken Link Checker מאפשר להריץ בדיקה תקופתית ולאתר קישורים שאינם פעילים יותר ברשת.
  • WP Rocket – אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעיני גוגל הוא מהירות הבלוג, על ידי שימוש בפלאגין של WP Rocket ניתן לשפר בצורה משמעותית את מהירות טעינת הבלוג. הפלאגין מעניק את האפשרות להשתמש בטכנולוגיית מטמון (Caching) מבלי לדעת יותר מידי בנושא.
  • MonsterInsights – הפלאגין של MonsterInsights מאפשר להטמיע את Google Analytics בתוך מערכת וורדפרס (WordPress) ולקבל מידע בזמן אמת על כמות הגולשים, העמודים הפופולריים ועוד שלל נתונים סטטיסטיים אחרים אשר יאפשרו לך לנתח ולקבל החלטות חשובות בנוגע להתנהלות הבלוג.
  •  SEOPress – הפלאגין של SEOPress דומה מאוד ל – Yoast SEO ומאפשר לבצע אופטימיזציה מלאה של הבלוג על ידי הגדרת הגדרות גורפות לכלל עמודי התוכן של הבלוג או על ידי הגדרה ידנית לכל עמוד בנפרד.

לסיכום, קידום אתרים אורגני (SEO) הוא אחד הכלים החזקים ביותר להזרמת גולשים חדשים וחוזרים לבלוג. אני מקווה שבאמצעות הפלאגינים הנ"ל תוכל לשפר את הביצועים, המיקומים והפופולריות של הבלוג שלך.