אין ספק שאחת השאלות הנפוצות בכל מה שקשור להקמה, פיתוח ועיצוב בלוגים היא כמה עולה לפתוח בלוג?. פעמים רבות, התשובה היא תלוי, תשובה מעולה שלא מקדמת אותנו לשום מקום 

במאמר זה, אנסה לענות על השאלה תוך התייחסות לפרמטרים אשר ישפיעו על העלות הכוללת של פתיחת הבלוג.

כמה עולה לפתוח בלוג?

לפי דעתי, בשביל לענות על השאלה כמה עולה לפתוח בלוג, מומלץ לבחון כל שלב ושלב בתהליך הבניה, ההקמה והתחזוקה של הבלוג בצורה פרטנית.

השלבים המרכזיים בתהליך פתיחת הבלוג החדש שלך:

  • דומיין ואחסון הבלוג – הדומיין (הכתובת של הבלוג) וחבילת האחסון היא הוצאה שנתית אשר הכרחית לכל בעל בלוג. חברות אחסון בינלאומיות מספקות לבלוגרים חבילה אשר כוללת בתוכה דומיין בינלאומי בחינם, כאשר העלות היא 25$-50$ לשנה. חברות אחסון ישראליות, מספקות את אותו שירות בעלויות גבוהות יותר החל מ – 500 ₪ לשנה.
  •  עיצוב, הקמה ופיתוח הבלוג – ניתן להקים ולפתח את הבלוג באמצעות מדריכים אשר מלמדים איך פותחים בלוג באינטרנט על ידי השקעה של שעה-שעתיים בלמידה קלה או שניתן לשלם לבונה אתרים אשר יעניק את השירות בתשלום. לרוב, עבור הקמה של בלוג המחיר הוא 2500-5000 ₪ בהתאם לדרישות של הבלוגר, סגנון העיצוב הדרוש וכדומה.
  • כתיבת תוכן הבלוג – רוב הבלוגרים כותבים את התוכן בעצמם, כך שאין עלויות כתיבה נוספות. אם אין לך רצון לכתוב את הבלוג בעצמך, תמיד ניתן להוציא את הכתיבה לכותב תוכן מקצועי כאשר העלויות תלויות בהיקף העבודה הדרושה. חלק מהכותבים, מתמחרים פר מילה 0.1-0.5 למילה או לפי שעת עבודה.
  •  מערכות צד שלישי לבלוג – ישנן לא מעט מערכות צד שלישי אשר ניתן להוסיף לבלוג. לדוגמא, מערכות דיוור אלקטרוני, SMS, מערכות פופ אפים וכדומה – לכל מערכת התמחור שלה, אך לרוב מדובר בשירותים אשר עולים 100-300 ₪ לחודש כאשר המחיר תלוי בדרישות והיקף השימוש של הבלוגר.

לסיכום, כפי שניתן לראות ההשקעה הכספית בהקמה של בלוג חדש יכולה להיות מינימלית אם רק מוכנים להתאמץ ולהשקיע מעט זמן. תמיד אפשר לקחת איש מקצוע שיעשה את העבודה בשבילך אם זה לא מצליח – אך, לפי דעתי מומלץ לפחות לנסות פעם אחת לבד.