אין ספק שרשתות שיתוף חברתיות כמו דיג (Digg), דלישס (del.icio.us) או YouTube הפכו בשנים האחרונות לאחת מהתופעות המדהימות של הרשת. אנשים מוכנים לשתף הכל, מסימניות ועד סרטונים מלאים.

בעקבות הפופולריות העצומה של אתרי שיתוף חברתיים נוצרה תעשייה שלמה של קידום וידאו, שיווק והפצה ויראלית של מסרים שונים. כמובן, שהתופעה לא פסחה על קהל הבלוגרים אשר נהנים מתנועת גולשים לקטע אשר מופץ בצורה זו.

היום, ניתן למצוא הרבה מאוד בלוגים אשר החליטו לאפשר לגולשים שלהם להפיץ את התכנים באמצעות כפתורי הפצה אותם משחררים אתרי השיתוף, אבל מה עושים כאשר יש הרבה מאוד אתרי שיתוף חברתיים ( הרי ידוע שבכל שני וחמישי צץ לו אתר חדש ), האם זה נכון להציג את כל אפשרויות השיתוף או לבחור במספר מצומצם של אתרים ?

המצב היום לא ברור, ישנם בלוגרים אשר מציגים רשימה ארוכה של אייקונים, ישנם כאלה אשר מציגים רשימה מצומצמת וישנן כאלה שלא מציגים אף רשימה.

מהי הדרך הטובה ביותר להפניית גולשים לרשתות שיתוף חברתיות ?

לפי דעתי, הדרך הטובה ביותר היא הצגה של מספר מצומצם של אייקונים ( 1-3 ), מ – 2 סיבות עיקריות :

  1. רוב הגולשים בבלוג שלך לא משתמשים בכל רשתות השיתוף או הסימון הקיימות. כתוצאה מכך, הפניה לרשת שיתוף חברתית בה אין להם חשבון פעיל תהיה הפניית שווא שלא תוביל אותך לשום מקום. נקודה זו רלוונטית גם לבלוגים טכנולוגים אשר הגולשים שלהם בעלי ידע טכנולוגי/אינטרנטי רב.
  2. רשתות שיתוף חברתית בנויות מאלגוריתמים אשר מדרגים את התוכן המוזן אליהם לפי כמות האנשים שדירגו אותו. בצורה זו, תוכן אשר מדורג מספר רב יותר של פעמים נחשף ליותר גולשים פוטנציאליים. כאשר אתה מאפשר לגולשים שלך לדרג את התוכן שלך במספר רב של רשתות חברתיות, יתכן שבמקום שתקבל 20 הצבעות ברשת אחת, תקבל הצבעה 1 ב – 20 רשתות שונות.

לסיכום, אתה צריך להשתמש בכוח שמספקות לך הרשתות החברתיות באינטרנט, אך עליך להשתמש בו בחוכמה. בחר עד 3 שירותים חברתיים ונצל אותם לחשיפה, הפצה ומינוף של כמות הגולשים בבלוג שלך.