כיום, יותר מ – 35% מאתרי האינטרנט בעולם פועלים על גבי פלטפורמת וורדפרס (WordPress). רוב האתרים מאוחסנים על גבי שרתים שיתופיים (Shared Hosting) או חשבונות אחסון ייעודיים שעברו אופטימיזציה למערכת וורדפרס (WordPress), אך אין ספק שהיום המגמה היא מעבר הדרגתי לאחסון וורדפרס מנוהל (Managed WordPress Hosting) ככל שהבלוג גדל, צובר יותר משתמשים ודורש יותר משאבי מערכת מהשרת אשר מאחסן אותו.

במאמר זה, אסקור מהו אחסון וורדפרס מנוהל (Managed WordPress Hosting), מהם היתרונות שלו על פני האלטרנטיבות השכיחות ומתי כדאי לשקול להעביר את הבלוג שלך לאחסון מנוהל, מנוטר ומתוחזק ברמות הגבוהות ביותר.

אחסון וורדפרס מנוהל (Managed WordPress Hosting)

מהו אחסון וורדפרס מנוהל (Managed WordPress Hosting) ?

אחסון וורדפרס מנוהל הוא בדיוק כמו כל אחסון וורדפרס (WordPress) אחר בשוק האחסון כאשר ההבדל המשמעותי הוא ברמת התחזוקה, האופטימיזציה של הקוד והשירות הטכני שספק האחסון מעניק ללקוחותיו.

רוב בעלי הבלוגים אשר מאחסנים בישראל ובעולם, אינם זקוקים לשירותי וורדפרס מנוהלים ובהחלט יכולים להסתפק בחבילות אחסון שיתופיות בהן ניתן להשכיר שטח אחסון ותעבורה אשר מספיקה להפעלת והרצת הבלוג בצורה עצמאית.

אחסון וורדפרס מנוהל (Managed WordPress Hosting) מפנה לבעל האתר זמן, אנרגיה ומשאבים רבים אשר יכולים להיות מוקצים לפעילות יצרנית אחרת – אך, כמו תמיד לחופש יש מחיר שיכול להיות גבוה בעשרות אחוזים מחבילת אחסון שיתופית אצל בדיוק אותו ספק אחסון אתרים.

מהם היתרונות העיקריים של אחסון וורדפרס מנוהל (Managed WordPress Hosting)?

אחסון וורדפרס מנוהל (Managed WordPress Hosting) מעניק מספר יתרונות בולטים לבעלי בלוגים או אתרים אשר עברו כברת דרך, צברו קהל גולשים נאמן ומנוהלים על ידי מספר גורמים. בין היתרונות העיקריים ניתן למנות:

  • תחזוקה יומיומית/חודשית – סביבת אירוח מנוהלת בוורדפרס מאפשרת לבעל הבלוג/האתר להתרכז ביצירה ושיווק של תוכן ולא בתחזוקה יומיומית/חודשית של קבצי הליבה של וורדפרס (WordPress), התבניות או הפלאגינים השונים.
  • אבטחת מידע – אחד היתרונות הבולטים של אחסון וורדפרס מנוהל (Managed WordPress Hosting) הוא ברמת אבטחת המידע של הבלוג. להבדיל מחבילות אחסון שיתופיות אשר בהן ספק האחסון מתמקד באבטחה כללית של השרת, בחבילות וורדפרס מנוהלות ספק האחסון מבצע סריקות תקופתיות על מנת לאתר פעילות חשודה והקשחה אקטיבית של הבלוג על ידי התקנת תוספי אבטחה, חומות אש ומסנני דואר זבל.
  • תמיכה טכנית 24/7 – לרוב, חבילות אחסון וורדפרס מנוהלות מעניקות לבעליהם תמיכה טכנית צמודה, מהירה ואיכותית לאורך כל שעות היממה. הצוות הטכני של ספק האחסון, יכול לספק מענה אנושי או לפתור בעיות ותקלות שעלולות להתרחש בצורה פתאומית בזמן קצר מאוד בהשוואה לאלטרנטיבות אחרות.

לסיכום, אחסון וורדפרס מנוהל מעניק הקלה משמעותית מבחינת התחזוקה הטכנית, שיפור המהירות ורמת האבטחה של הבלוג, אך במחיר חודשי שיכול להתאים לבלוגים מבוססים, רווחיים ופופולריים שמושכים אליהם מאות אלפי גולשים מידי חודש.

כמו כן, חשוב לזכור כי בסופו של דבר, הצוות הטכני של ספק האחסון לא מחליף את צוות הניהול ביצירה והעלאת תוכן, מעקב או יצירת אינטראקציה עם גולשי הבלוג.

המאמר נכתב על ידי צחי בנגיאת הבעלים של חברת HostCenter אשר מציעה אחסון וורדפרס מנוהל על גבי סביבת עבודה מבוזרת בענן לבעלי בלוגים, עסקים וחנויות וירטואליות.