בלוג מאפשר לך לשתף כל דבר שתרצה בקלות, במהירות ותחת פלטפורמה אחת. אם אתה גם תקפיד על פרסום תכנים מועילים לציבור תוכל גם להרוויח הכנסה צנועה (שתגדל עם הזמן) דרך הבלוג.

במדריך בלוגים, אני ממליץ בעיקר לפתוח בלוג משלך על גבי WordPress ולא על גבי מערכות בלוגים חינמיות כמו בלוגר (BlogSpot), סלונה או הבלוגיה של תפוז. אך, אם אתה רק מתחיל ולא רוצה להשקיע כסף ( כ- 30$ לשנה) בשביל לפתוח בלוג – מערכת בלוגים חינמית היא הפתרון עבורך !

בלוגר (BlogSpot) של גוגל – פלטפורמה לפתיחת בלוג בחינם

יש הרבה פלטפורמות בלוגים שמציעות למשתמש ליצור בלוגים חינם. אם אתה מחפש מערכת חינמית, ההצעה שלי היא להתחיל עם בלוגר (BlogSpot), מערכת הבלוגים של גוגל.

מערכת בלוגר נותנת לך ליצור בלוג חינם כאשר כל התוכן נמצא על שרתי גוגל ותמונות הבלוג ימצאו על גבי שרתי Picasa (מערכת עריכת התמונות של גוגל) עם מגבלות שונות, למרות מגבלות המערכת, זהו פתרון מעולה למתחילים אשר רוצים להתחיל לכתוב בלוג בלי מחויבות כספית כלשהי.

חשוב לציין שאם המטרה שלך בכתיבת הבלוג היא להרוויח כסף או שאתה רוצה לפתוח בלוג מקצועי/אישי ללא הגבלות כלשהן – אני חושב שהדרך הטובה ביותר היא להשתמש במערכת WordPress. מדריך מלא בנושא התקנת בלוגים עם WordPress תוך 30 דקות או פחות נמצא בעמוד הבית.

איך לפתוח בלוג בחינם עם בלוגר (BlogSpot) של גוגל ? – מדריך צעד אחד צעד

בשביל לפתוח את הבלוג שלך בבלוגר (BlogSpot) של גוגל עבור אל אתרBlogger.com והתחבר אליו באמצעות חשבון ה – Google שלך. אם יש לך חשבון Gmail זה אותם פרטים – אם אין לך, צור חשבון חדש.

לאחר מכן, תגיע לעמוד אשר דומה לתמונה הבאה :

בלוג חדש בבלוגר

כעת, עליך ללחוץ על הקישור "בלוג חדש" אשר יפתח לך חלון חדש בו דרש להכניס את כותרת הבלוג, כתובת הדומיין שלך הבלוג ותבנית העיצוב של הבלוג. בסיום, לחץ על "צור בלוג".

יצירת בלוג חדש בבלוגר

כעת, הבלוג יתווסף לרשימת הבלוגים שלך (במידה ויהיו לך עוד בלוגים, תוכל לראות אותם ברשימה זו) ותוכל להתחיל בפרסום פוסט חדש בבלוג על ידי לחיצה על "התחל בכתיבת הבלוג" או בלחיצה על הכפתור צור פוסט חדש.

פוסט חדש בבלוגר

לפני שאתה כותת את הפוסט הראשון שלך בבלוג. אני הייתי ממליץ לך ללכת לדפים וליצור מספר דפים מרכזיים כמו אודות, יצירת קשר וכדומה.

אם תרצה לשנות את תבנית העיצוב של הבלוג, תוכל להיכנס לקטגוריה תבנית ולראות תבניות עיצוב שניתן להתקין בלחיצת כפתור, אם אתה יודע HTML או CSS תוכל גם לערוך את התבנית שלך כראות עינך.