אחת השאלות שמעסיקה כל בלוגר מתחיל היא "איך להכריז על הבלוג החדש שלי ?" – מדובר בהחלט בבעיה קשה, כבלוגר מתחיל אין לך את האמצעים להודיע לכולם שפתחת בלוג חדש על מנת שיבואו לבקר בפעם הראשונה, להגיב ולחזור בעתיד.

איך בלוג נולד ?

ביום הראשון בו הבלוג שלך נולד, לא יהיו לך קוראים רבים ( אם בכלל ). עם זאת, במידה ואתה מפורסם בצורה כזו או אחרת תוכל לבסס קשר כלשהו עם קהל הקוראים שלך יחסית במהירות.

ישנן דרכים נוספות בהן תוכל לקבל כמות גדולה של מבקרים בימים הראשונים, אבל בדרך כלל מדובר בדרכים אשר דורשות תקציבים גבוהים או קשרים טובים עם בלוגרים מובילים אחרים. במידה ואין לך את זה – עליך להמתין בסבלנות.

מה צריך לעשות לפני שפותחים בלוג חדש ?

לפני שאתה משיק את הבלוג שלך, מכריז עליו בכל מקום ומנסה ליצור קהל קוראים קבוע עליך להקפיד על מספר כללים שיעזרו לך בשיווק הבלוג שלך :

  • כתוב לפחות 5 מאמרים אשר ידברו על הנושא המרכזי של הבלוג שלך. אם יש לך מאמרים נוספים, אל תשמור אותם לעצמך – פרסם אותם כבר בהתחלה על מנת להצהיר על כוונות הבלוג שלך !
  • וודא שהקוראים החדשים שלך יכולים לגשת בקלות למאמרים הטובים ביותר שכתבת על ידי יצירת עמוד מאמרים או יצירת עמוד שמרכז את כל המאמרים שלך.
  • אם אתה מעוניין לבצע מיתוג עצמי, וודא כי שמך מופיע בכותרת הבלוג שלך.
  • וודא שכתבת עמוד רלוונטי אודותיך אשר מכיל את דרכי יצירת הקשר עימך.

במידה ותבצע את הכללים הנ"ל תוכל להבטיח שאינך מבזבז את זמנך בשיווק הבלוג. תעבורת הקוראים החדשה שלך תוכל לעזור לך בכך שהיא :

  1. תשאר לקרוא את התכנים שלך, תגיב ואף תחזור לבקר בעתיד.
  2. תפיץ את השמועה אודות הבלוג החדש שלך.

במידה ולא תבצע את הכללים הנ"ל, סביר מאוד להניח שהמבקרים החדשים שלך, יצאו אחרי זמן קצר ולא יחזרו יותר לבלוג שלך.