אז ניסית מספר שירותי בלוגים חינמיים כמו בלוגים.אוג.יל, בלוגלי, תפוז ואפילו ישראבלוג – עברת על כולם, החלפת שמות עד שאפילו אתה שכחת איך קוראים לך ולבסוף הכרת כמה אנשים שאמרו לך שאם אתה באמת אוהב לכתוב בלוגים – למה אתה לא הופך לפרובלוגר ?

הצעד הראשון שלך במעבר מבלוגר פשוט לפרובלוגר מוביל הוא בתהליך בחירת חברת אחסון הבלוג שלך. בחירה נכונה שלך תוכל לעזור לך לגדול בצורה הדרגתית – בחירה לא נכונה שלך, תגרום לך שתסבול לעיתים קרובות מחוסר זמינות של הבלוג, מחסור באופציות בסיסיות או שפשוט תמותג כאדם לא מקצועי.

מהם הצעדים הראשונים בעת בחירת חברת אחסון אתרים לבלוג שלך ?

כל התהליך הוא פשוט, קליל ומהיר. בעת בחירת חברת אחסון אתרים לבלוג שלך תצטרך לעבור 3 שלבים פשוטים :

  1. הערכה בסיסית לצרכים שלך – השלב הראשון והחשוב מכולם הוא קביעה של המאפיינים הדרושים לך. לא, לא כל בלוגר צריך שרת VPS ( שרת וירטואלי אישי ) או שרת ייעודי – רוב הבלוגים מתחילים ( ולרוב גם נשארים ) עם שרתים שיתופיים.
  2. תמיכה ואפשרויות גדילה עתידיות – כעת, עליך לבחור את חברת האחסון שלך. הקפד לבחור חברת אחסון אשר מציעה אפשרויות תמיכה רחבות ( תמיכה טלפונית, אלקטרונית באמצעות דואר אלקטרוני, צ'ט, פורום ומרכזי עזרה ). בנוסף, החברה צריכה לאפשר לך לגדול בעתיד ולהחליף חבילות אחסון אתרים מבלי להקשות עליך.
  3. עשה מחקר שוק משלך – אל תאמין לכל משתמש שנרשם לפני דקה בפורום כזה או אחר וממליץ לך על חברת אחסון X, Y או Z.

אני ממליץ לך לבצע מחקר שוק בעזרת אתרים אשר מתמחים בכך כמו אתר Webhosts אחסון אתרים באינטרנט, אשר מכיל ביקורות אחסון אתרים, מדריכים ואינדקס עסקים בנושא.

מה עליך לחפש אצל חברת האחסון שלך ?

  1. זמינות שרת מקסימלית – אתר שנופל לעיתים קרובות, הוא אתר שעתידו לא ברור כלל. עליך לנסות ולמצוא שרת אחסון אשר מבטיח לך זמינות שרת מקסימלית ב – 99.99% מהזמן. רוב הספקים מבטיחים זאת ואף מבטיחים לספק פיצוי בשעת משבר – אבל את מי זה מעניין הפיצוי שלהם אם בשעה אתה יכול להרוויח יותר מעלות האחסון ?!
  2. פאנל ניהול שרת– אחת האופציות החשובות ביותר. עליך לחפש שרת אחסון אשר מספק לך פאנל ניהול נוח לעבודה אשר יקנה לך חווית שימוש גבוהה. אחד הדברים המעצבנים ביותר הוא לגלות שאינך יכול לבצע פעולות בסיסיות בעצמך ועליך לפנות בכל שטות לספק האחסון שלך.
  3. אלמנט כספי $ – ישנן חברות אחסון אתרים זולות, סבירות ויקרות בשוק האחסון הישראלי והעולמי. לפי דעתי, שרתי אחסון בעלויות של 5$-10$ לחודש, הם שרתי אחסון בעלות סבירה אשר יכולים לספק לך יחס של עלות מול החזר השקעה גבוה. בכל מקרה, לא הייתי ממליץ על שרת אחסון חינמי לבלוג שלך. חוץ מזה, ששרת שכזה נותן לך לך ולאחרים תחושה של חוסר רצינות, סביר להניח שתסבול פעמים רבות מנפילת השרת, פרסומות ובעיות שונות שיצטרכו ממך זמן רב.

לסיכום, חיפוש אחר ספק אחסון אתרים כאשר יש לך אינספור אפשרויות היא משימה לא קלה בכלל. אולם, זו המשימה הראשונה שעומדת בפניך.

במידה ואתה מתחיל באינטרנט, הייתי ממליץ לך לבדוק את חבילות האחסון של (Hostgator, iPage ו – FatCow)  ובישראל (Webgate ו – Sweethome) אשר מכילות אפשרויות רבות בנוסף לקופוני פרסום במנועי חיפוש שונים אשר יוכלו לעזור לך להביא גולשים לבלוג שלך