איך לכתוב פוסט או עמוד חדש בבלוג וורדפרס (WordPress) ?

מערכת וורדפרס (WordPress) מחולקת את התוכן בבלוג או באתר שלך ל – 2 קטגוריות :

 1. פוסטים – פוסטים הם מאמרים, חדשות או רעיונות אשר מתפרסמים תחת איזור הבלוג ברצף כרונולוגי כך שהפוסט האחרון מופיע ראשון – ולהיפך.
 2. עמודים – עמודים הם פריטי תוכן סטטיים יותר אשר יכולים להכיל גם הם מאמרים, חדשים או רעיונות שונים. בדרך כלל, עמודים לא מכילים אפשרות לפרסום תגובות גולשים (אלא אם רוצים בכך). כמו כן, ברוב המקרים משתמשים באופציה זו ליצירת עמודים כלליים כמו אודות, יצירת קשר וכדומה אשר יוצגו בתפריט העליון, התחתון או הצדדי של הבלוג.

איך כותבים פוסט חדש בבלוג ?

הוספת פוסט חדש בוורדפרסלאחר שנכנסו לפאנל הניהול של וורדפרס, נעלה עם העכבר על הקטגוריה פוסטים ונבחר באופציה פוסט חדש. כעת, לאחר לחיצה על הקישור "פוסט חדש", נוכל לכתוב ולהגדיר את הפרטים הבאים :

 1. כותרת הפוסט – כותרת ראשית שתוצג בראש המאמר.
 2. תוכן הפוסט – נוכל לכתוב את תוכן המאמר המבוקש.
 3. קטגוריה – נוכל לשייך את המאמר לקטגוריה אחת או יותר. במידה ולא נשייך את המאמר לקטגוריה, המערכת תשייך את המאמר בצורה אוטומטית לקטגוריה "כללי". במידה ונרצה להוסיף קטגוריות, נוכל להוסיף אותן ישירות באזור זה.
 4. תגיות – נוכל לשייך את המאמר לתגיות שונות (ברוב המקרים, לא מומלץ להגזים בשימוש זה).
 5. תמונה ראשית – יש תבניות עיצוב אשר תומכות באופציה זו ומאפשרות להציג תמונה לצד תקציר הפוסט בעמוד הבלוג (לא כל תבנית תומכת בנושא זה – ומומלץ לבדוק כל תבנית בצורה פרטנית).

כתיבת פוסט חדש בוורדפרס

לאחר שנסיים לכתוב את הפוסט, נוכל לשמור אותו כטיוטה או לפרסם אותו. כמו כן, ניתנת האפשרות לתזמן את פרסום הפוסט בצורה עתידית, כך שאם תהיה למשל בחופשה, הבלוג שלך עדיין יוכל להתעדכן בצורה עצמאית ללא התערבות כלשהי.

איך כותבים עמוד חדש בבלוג ?

הוספת עמוד חדש בוורדפרסניתן לפרסם עמודים חדשים באותה צורה בדיוק כמו פוסטים, ההבדל היחיד הוא שניתן להוסיף עמודים חדשים מתוך הקטגוריה עמודים 🙂

לאחר הלחיצה על עמוד חדש, נוכל לכתוב כותרת ולהוסיף תמונה ראשית לעמוד.

כמו כן, במקום קטגוריות נוכל לשייך את העמוד לעמודים אחרים (אופציה זו מיועדת בעיקר לאתרי תוכן בינוניים-גדולים, אשר רוצים לבצע חלוקה היררכית נכונה של עמודי האתר). למשל, אם אני רוצה לכתוב מתכון על "צלי בקר באגסים ושורש פטרוזיליה" ועל "צלי עגל בערמונים ופטריות" אני אוכל לקטלג אותו מבחינה היררכית תחת מתכוני בשר.

לסיכום, ניתן לראות שפרסום תוכן חדש באתר היא פעולה קלה, פשוטה ומהירה מאוד (סביר להניח, שלאחר שתעשה את זה פעם או פעמיים, תקלוט את הקצב 🙂 ).

אם יש לך שאלות, הערות או תהיות בנושא, שתף אותנו בתגובות למאמר בחלק התחתון של עמוד זה. זה גם הזמן לשתף את המאמר, פרגן ב – Facebook או ב – Google+- תודה 🙂 !

2 תגובות

 1. רונית גלמור

  דצמבר 1, 2016 at 10:00 am

  היי,

  תודה על המאמר. בהחלט עשה לי קצת סדר בראש.
  אשמח לדעת איך אפשר לשנות את הגדרת העמוד, אם זה אפשרי, ב – world press לסביבת עבודה בעברית כפי שאתה מציג פה בצילומי המסך. או שהצילומי מסך שלך לקוחים מאתר אחר?

  • היי רונית,
   בשביל לשנות את סביבת העבודה לעברית, בפאנל ניהול של הבלוג, גשי להגדרות (Settings) — כללי (General) — שם לרדת עד למטה ולבחור בשפת המערכת (Site Language) בשפה העברית.

   בהצלחה 🙂

כתיבת תגובה

אני אשמח לשמוע את דעתך, אם יש לך שאלות או בעיות כלשהן, הגב כאן ואנסה לעזור לך.

*